גיקונומי #126 - פס הקול של מני אבירם

June 19, 2017
00:0000:00

מני אבירם חי בקריית אונו, עד שהוריו העבירו אותו ללונדון בתחילת שנות התשעים במה שנתפס על ידיו דאז כטרגדיה גדולה. במהרה הבין שלא כל כך רע לנער שיכול להגיע להופעות של אליס אינ צ'יינז, נירוונה, פארל ג'אם ולהקות אחרות לפני שהן נהיו הכי גדולות. בשנים שעברו מאז הוא כתב המון על מוזיקה, על הפועל תל-אביב ובעשור האחרון הוא מפיק תוכניות טלוויזיה כפאודה, אנשים ואחרות.

על מה דיברנו:
מוזיקה, לונדון, קריית אונו, הפועל תל-אביב, פאודה, אנשים, תכנית התרבות החדשה של כאן, העיר, מגזין רייטינג, קסטינה תקשורת, נשואים פלוס, אלבומים לעומת סינגלים ועל עוד שלל נושאים אחרים.

קורדרוי
הדף של מני אבירם בפייסבוק
מגזין רייטינג
פאודה טודו בום אליס אינ צ'יינס סיפורה של שפחה אימפריית הפשע
הסופרנוס
קנדריק לאמאר
The National
musical.ly

גיקונומי #125 - יהושע שוחט-גורטלר מאמין באלוהים

June 12, 2017
00:0000:00

יהושע שוחט-גורטלר הוא עורך דין ושותף במשרד עורכי הדין הרצוג-פוקס-נאמן. הוא נולד וגדל בבית דתי, למד בתיכון דתי, ולמד משפטים במסגרת העתודה האקדמית. בגיל 20 יצא מהארון ומזה 15 שנה הוא נמצא במערכת יחסים. יחד עם בן זוגו, ליאור, הביאו בהליך פונדקאות תאומים, בן ובת. לפני שנה יהושע הסיר את הכיפה, אבל ממשיך לקחת את הילדים לבית הכנסת כל שבת. הוא ובן זוגו גרים בתל אביב.

על מה דיברנו:
עריכת דין, הפרקליטות הצבאית, הלינץ׳ ברמאללה, משרדי עורכי דין, זכויות גייז, אלוהים, תיכון דתי, יציאה מהארון, קבלה למשפחה, קבלת שבת, סוכני אלוהים עלי אדמות, תיקים מעניינים ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
אביגדור פלדמן
Big Little Lies
טרייסי מורגן
ערך מוסף
ההדסטארט לקו התחבורה בשבת מחולון
הדף של יהושע בפייסבוק

גיקונומי #124 - שלום בוגוסלבסקי מניח את המספריים

June 5, 2017
00:0000:00

שלום בוגוסלבסקי הוא בלוגר, אושיית פייסבוק, מדריך טיולים וירושלמי. הוא נולד בסיביר, עלה לארץ בגיל 5, החל לכתוב בבלוג שלו ״תניח את המספריים ובוא נדבר על זה״ בשנת 2010 ובשנים האחרונות פעיל בעמוד תחת שם דומה בפייסבוק. יחד עם זוגתו קטיה, שלום מדריך טיולים בירושלים ובאוקראינה.

על מה דיברנו:
כיסוני בצק ממולאים, וודקה, גפילטע פיש, פוטין, ברית נאטו, חצי האי קרים, ירושלים, דתיים, חרדים, ערבים פלסטינאים, דתלשלשים, תיירות מין באוקראינה ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
הטיולים של שלום וקטיה לאוקראינה
הדף של שלום בפייסבוק
תניח את המספרים ובוא נדבר על זה
האמן ומרגריטה
אודסה
שרה סילברמן בנטפליקס

גיקונומי #123 - פרופ׳ יוסי זעירא מאקרו כלכלי

May 29, 2017
00:0000:00

פרופ׳ יוסי זעירא הוא חבר סגל באוניברסיטה העברית בירושלים ובאוניברסיטת LUISS ברומא. הוא נולד בירושלים, גדל ברחובות וגבעתיים ושירת בתותחנים. זעירא פרסם לאורך השנים כמה מחקרים משמעותיים בתחום המאקרו-כלכלה, ובין היתר תחומים כמו אי-שוויון כלכלי והשפעת התפתחויות טכנולוגיות של מכונות שמחליפות תפקידים של אנשים.

על מה דיברנו:
ששת הימים, נתניהו, הסכסוך הישראלי-פלסטינאי, 1967, 1948, סוציאליזם, שוברים בחינוך, שירותים ציבוריים, בריאות, תחבורה, הגינות, בגידת האקדמיה, אי שוויון, עוני ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
האתר של פרופ' זעירא
הלמ"ס
They took our jobs
The Inside Job
פריקנומיקס
תומא פיקטי
גיקונומי עם פרופ' אריאל רובינשטיין
אלנה פרנטה - החברה הגאונה
עקומת לאפר

גיקונומי #122 - מארחות את מרב מיכאלי

May 25, 2017
00:0000:00

מרב מיכאלי היא חברת כנסת, יו״ר סיעת המחנה הציוני בכנסת ומרכזת האופוזיציה. היא נולדה וגדלה בפתח תקווה, עשתה שנת שירות בירוחם, שירתה בגלי צה״ל וכיכבה בכמה מהתוכניות המפורסמות בטלויזיה בראשית ימי ערוץ 2. לאורך כל השנים קידמה אג׳נדות פוליטיות שקשורות לקידום מעמד האשה, שוויון הזדמנויות למיעוטים, לקשישים, ולכל מי שיכלה. מרב גרה בתל אביב, דירה מעל בן זוגה ליאור שליין.

על מה דיברנו:
שמאל וימין, רטוריקה של הסתה ופילוג, הצופים, שנת שירות, שכונה של תימנים, אלנבי 58, חוק הטרדה מינית, חזקת הגיל הרך, הפרטה, סוציאליזם, מערכת החינוך, מערכת הבריאות, עבודה מאורגנת, ספרות יפה ועוד המון דברים.

אנחנו מבקשים להעביר התנצלות לחברי ״פורום החיים עצמם של גיקונומי״. אתם נהדרים, אבל לא הספקנו לכסות אפילו חצי מהנושאים שעלו בשאלות. סליחה.

קישורים מומלצים:
TI האתר הרשמי של
דף הפייסבוק שלהם בארץ
הדף של חברת הכנסת מיכאלי בפייסבוק
הדף של מרב בטוויטר
בית הספר קדמה
דף הפייסבוק של מוניתה
חדר משלך - ורג'יניה וולף
מה ידעה מייזי
האמריקאים
הגשר
ויקטוריה

גיקונומי #121 - תמונת מצב עם תם אהרון

May 22, 2017
00:0000:00

תם אהרון הוא סטנדאפיסט, כותב טורים, משתתף קבוע בתכנית ״גב האומה״ ואיש חכם באופן כללי. לפני שנה וחצי התארח אצלנו בפעם הראשונה ונשארנו בקשר טוב. בשנה שעברה עליו הוא המשיך לבנות את הקריירה שלו, לבקר בניו יורק כמה פעמים, להיכנס לזוגיות ולהירגע.

על מה דיברנו:
פוליטיקאים בגב האומה, נתניהו, כחלון, הפלסטינאים, הכיבוש, הופעות בארה״ב, 30 רוק, תפיסת עולם, שמאל וימין ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
מלחמתו של צ'רסלי ווילסון
לני
מלקולם גלדוול
אלי וונג
דייב שאפל
ערב הסטאנדאפ המיותר
ג'רי מגוויאר
Hell or High Waters
רוק 30
תרגיע
טים מינצ'ין - סופה
הפודקאסט הפוליטי שעליו תום דיבר

גיקונומי #120 - רוני קובן ריגש אותנו

May 14, 2017
00:0000:00

רוני קובן הוא עיתונאי, יוצר, מחזאי ומרצה. הוא למד בתיכון תלמה ילין, שירת ככתב תרבות בגל״צ, ומזה עשור יוצר כתבות עבור ״עובדה״ בערוץ 2. בשש השנים האחרונות יצר יחד עם שותפים סידרה בשם ״חיים שכדוגמתם לא ראינו מעולם״ על חנוך לוין. רוני גר בתל אביב, נשוי ואב לשני ילדים קטנים.

על מה דיברנו:
גלי צה״ל, אילנה דיין, מוז׳יק, חנוך לוין, פעורי פה, סוחרי גומי, הילד חולם, אשכבה, מלאכת החיים, בנימין נתניהו, רובי ריבלין, שמעון פרס ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
חיים שכדוגמתם לא ראינו מעולם
סוחרי גומי
נסים אלוני
יהושע סובול
נדל"ן המחזה
שולי רנד
עובדה
התגובה המלאה של אילנה דיין
אסי דיין
תרצחי אותו
ברוך - המחווה לסטן
הפרק עם אריאל וויסמן בגיקונומי
שלומי שבן שר חנוך לוין
Vice
שישים דקות
Master on None
זו שעה נפלאה

גיקונומי #119 - זיזו אבו אלהאווה רוצה פתרון לסכסוך

May 8, 2017
00:0000:00

זיזו אבו אלהאווה הוא ישראלי-פלסטיני. הוא נולד בספרד להורים ממוצא פלסטיני, ובגיל 8 חזר עם משפחתו לארץ. אז גם גילה שהוא פלסטיני ומוסלמי. זיזו עבר את האינתיפאדה השניה במזרח ירושלים. בגיל 19 עבר לתל אביב, ובשנים האחרונות התאזרח וקיבל דרכון ישראלי. זיזו הוא הומוסקסואל מוצהר ופעיל, גר בתל אביב ועובד בהייטק.

על מה דיברנו:
ברצלונה, קטלוניה, ולנסיה, הר הזיתים, פלסטין, כ״ט בנובמבר, מלחמת העצמאות, הנאכבה, ציונות, יהדות, התנך, סדרות, נתב״ג ועוד המון דברים

קישורים מומלצים:
סמסונג נקסט
הדף של זיזו
איגי
לא פה ולא שם
American Crime
The Handmaid's Tale
נאנסי עג'רם
סיליקון וואלי
Fargo
The Leftovers
Big Little Lies
מריקה

גיקונומי #118 - קארין ארד יודעת הכל

May 1, 2017
00:0000:00

קארין ארד היא עיתונאית, סופרת ובלוגרית. היא נולדה וגדלה בחיפה לאם ערביה/נוצריה ואב יהודי. ההורים התגרשו בגיל 5 וקארין ניתקה קשר במידה רבה עם המשפחה. בגיל 25 פרסמה טקסט בשם ״אין לא לעצבן לנו את הדגדגן״ שהפך לויראלי בימים שעוד לא ידעו לקרוא לזה ככה. מאז כתבה ספרים ושלל מדורים בעיתונות ובעיקר במגזין ״בלייזר״. בימים אלה קארין עובדת על ספר חדש, ומגייסת אליו כספים באמצעות Head Start.

על מה דיברנו:
ערבים, יהודים, חיפה, ירדן, בני זוג, סקס, כתיבה, כשרון, כסף, יחסים, יום הזיכרון, יום העצמאות, גיל קופטש, עלה ירוק ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
ההדסטארט של קארין
הוא לא בקטע שלך
המפץ הגדול
בוג'אק הורסמאן
פארגו
סיפורו של וויל האנטינג
Big Little Lies

גיקונומי #117 - רוני אלוני-סדובניק לוחמת זכויות אדם

April 24, 2017
00:0000:00

רוני אלוני-סדובניק היא עורכת דין שמתמחה במשפט מגדרי. היא נולדה וגדלה בירושלים, למדה אמנות, והיתה חברת מועצת עירייה בירושלים. בגיל 36 הלכה ללמוד משפטים והפכה לעורכת דין. מאז ועד היום עסקה בכמה מהמשפטים המתוקשרים בארץ בתחום המשפט המגדרי, ביניהם התביעה של מאי פטאל נגד המפקד שלה בצבא, לירן חג׳בי. רוני גרה בתל אביב ומגדלת שני בנים יחד עם בעלה, נחום.

על מה דיברנו:
ירושלים, אולמרט, לופוליאנסקי, טולוז לוטרק, אמנות, זונות, סחר בנשים, תביעות פליליות, תביעות אזרחיות, סיני, בדואים, לימודי משפטים, זכויות אדם, לירן חג׳בי, הפרק השלישי בסדרה ״בנות״ ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
Meet In Place - הכניסו את הקופון עם שם הפודקאסט באנגלית
הנרי טולוז לוטרק
פילון
ירח מר
גינטר גראס
אמנון רובינשטיין
שש פעמים Too Like the Lightning
Love
ג'קאסס
מקס ומוריץ

גיקונומי #116 - ח״כ יהודה גליק מאיר פנים

April 20, 2017
00:0000:00

ח״כ יהודה גליק נבחר במקום ה-33 ברשימת הליכוד בפריימריז האחרונים. בעקבות פרישתם של בוגי יעלון, סילבן שלום ודני דנון (שהלך לאו״ם) הוא נכנס לכנסת במאי 2016. גליק תומך בלגליזציה של סמים קלים, מאמין בחירות וחופש (כולל חופש פולחן בהר הבית) ומאמין בכל ליבו באלוהים, רק שהאלוהים הזה הוא גם האלוהים של הנוצרים והמוסלמים.

על מה דיברנו:
אוטובוסים בשבת, נישואים אזרחיים, הפלות, יהדות מתקדמת, הר הבית, בית המקדש, זכויות נשים, רבנות, כדור בחזה, מדיטציה, חברות הטבק, לוביסטים ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
לא היה לנו משהו מיוחד הפעם

פרק #115 - ד״ר טל סינס, ניורו-פידבק וקניין רוחני

April 17, 2017
00:0000:00

טל סינס הוא דוקטור לביולוגיה מולקולרית, בוגר מכון וייצמן, יזם בתחום הביו-טכנולוגיה ומנהל הקניין הרוחני של בתי החולים הדסה עין כרם והר הצופים. הוא מספר על עצמו שכבר כילד היה נהנה לעשות ניסויים ולחפש דברים מעניינים בטבע. לאחר דוקטורט ״לא מוצלח מספיק״ הוא החליט לא להמשיך באקדמיה ופנה ליזמות עסקית בתחום הביו-טכנולוגיה והנוירו-פידב. המון מילים גדולות, פשוט האזינו.

הפרק בחסות חברת Bio-Tag, המספקת ציוד וחומרים למחקר רפואי וביולוגי. נסו אותם!

על מה דיברנו:
וייצמן, מחקרים מוצלחים, Nature, אקזיטים, קניין רוחני, חברות התרופות, פטנטים, נוירו-פידבק, הגנום האנושי, תרופות גנטיות, תאי גזע עובריים ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
עמותת מקשיבים מחדש
הכתבה על מיכל שוורץ
ואנילה אייס
23 and me

זברה מדיקל
ביל קלינטון מספר על סיום הפרויקט
Ghost in a Shell
הבעיה הפסיכו-פיזית
תעתועים - ריצ'רד באך
המוח הגמיש
מה קרה בגטקה
Sing
The Road to Ruin
Inside Job
חיים שכמותם לא ראינו מעולם
הגשר

גיקונומי #114 - דודו קינן עושה עסקים בהודו

April 9, 2017
00:0000:00

דודו קינן הוא סגן יו״ר לשכת המסחר הודו ישראל ועורך חשבון הטוויטר המקסים ״רו״ח מין הון״. הוא מספר על עצמו שמגיל 6 הוקסם מהמזרח. בשנת 2003 עבר להודו והחל לעסוק בהשקעות הון סיכון בשוק ההודי. מאז ועד היום הוא חי בהודו ועוזר לאנשי עסקים הודים לבנות קשרים עסקיים עם השוק הישראלי.

על מה דיברנו:
מלחמת וייטנאם, משבר הבנקים, פייק נוחי דנקנר, ארנסט יפת, דרום הודו, צפון הודו, קאסטות חברתיות, קבוצות חיתון, שירות לקוחות, IIT, יזמים בהודו, תרבות האונס, הנהוני ראש ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
Meet in Place
הפייסבוק של דורון
לואיס סי.קיי
Trumbo
The Road to Ruin - James Rickards
כל הג'אז הזה
עיר האלוהים
פול מטאל ג'אקט
רוני אלנבלום

גיקונומי #113 - ערן גרינולד מלמד פיזיקה

April 3, 2017
00:0000:00

ד״ר ערן גרינולד הוא פיזיקאי ומורה במרכז שוורץ-רייסמן לחינוך מדעי ברחובות. המרכז משמש לחינוך מדעי לתיכונים (כתות י׳ עד י״ב). ערן החליט בגיל 19 שהוראה זה העתיד בשבילו, התפשר על שכר ותנאים מופלאים שהיה יכול לקבל בהייטק, והלך להוראה. ההתמחות שלו היא בלהסביר עקרונות פיזיקליים בצורה מעוררת מחשבה וסקרנות.

על מה דיברנו:
שואבי אבק, עדשות, סודות היקום, מהות החיים, נחשים, תנינים, דקירות בדרום אפריקה, משכורות בהייטק, האשה שאיתו, קרני לייזר, איך עובדות מראות ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
This is water
איימי נטר
מכון דוידסון
ריק אנד מורטי
BBTAN
הערוץ יוטיוב עליו ערן דיבר
Thinking fast and slow

גיקונומי #112 - כנס החירות ה-4 עם המון אורחים מעולים

March 30, 2017
00:0000:00

כנס החירות ה-4 התקיים ב-30 למרץ 2017, ואנחנו לקחנו בו חלק עם פרק מיוחד שכולל שלל אורחים, כולם עוסקים בצורה כזו או אחרת בחירות, חופש הביטוי והזכויות שלנו כפרטים במדינת ישראל.

רשימת האורחים והנושאים:
בועז ארד על כנס החירות ומרכז איין ראנד בישראל, ד״ר מיכאל שראל על חופש וחירות במגזר הציבורי ובמערכת החינוך, עקיבא ביגמן, עורך אתר מידה, על הסכנה הקיומית שבהסתדרות, ניקולאי טלייסניק על החופש שלו בצפון קוריאה, ארי שמאי על קללות במגרשי כדורגל ויגאל עמיר, ח״כ שרן השכל על דה-קרימינליזציה של קנביס ומה קרה לגלעד ארדן, הלל גרשוני על פירוק מערכת החינוך והפחתת מיסים, משה פייגלין על תנועת זהות ושיטת השוברים בחינוך.

קישורים מומלצים:
נוע תנוע - ההדסטארט
אתר כנס החירות ה-4
מרכז איין ראנד
עמוד הפייסבוק התנועה הליברלית החדשה
אתר התנועה הליברלית החדשה
הדף של מיכאל שראל בפורום קהלת
דרכה של ישראל לשגשוג כלכלי - מיכאל שראל
תרבותו - טיולים לצפון קוריאה
אתר מידה
שרן השכל באתר הכנסת
מצע מפלגת זהות
הלל גרשוני בטוויטר

גיקונומי #111 - אורטל בן דיין אייקון אופנה

March 27, 2017
00:0000:00

אורטל בן דיין היא פובליציסטית, מעצבת תכשיטים, בוגרת ״האח הגדול״, בוגרת סוציולוגיה, אישיות פייסבוק עם עשרות אלפי עוקבים ואייקון אופנה. היא נולדה וגדלה בקריית שמונה וגרה היום בתל אביב. לאורטל יש חנות ברחוב הגדוד העברי בתל אביב, שם היא מוכרת את הקולקציות המקוריות שלה.

על מה דיברנו:
אשכנזים, קיבוצים, מירי רגב, חלוקת קרקעות, הקשת הדמוקרטית המזרחית, נתניהו, הליכוד, אורלי לוי, האח הגדול, הפה המלוכלך של יורם זק, טוקבקיסטים בפייסבוק, שמלה כחולה, צפירת יום השואה ועוד המון דברים

קישורים מומלצים:
הפייסבוק של אורטל בן דיין
הטוויטר של הלל גרשוני
בג"ץ הקרקעות

Still Black
פלאפל עמר
גבעת שחומית

מיקום החנות של אורטל
אלי וונג
לא פה לא שם
שיחה מקומית

פרק #110 - גלית חוגי ואחיותיה המוצלחות

March 21, 2017
00:0000:00

גלית חוגי גדלה בחיפה, למדה קולנוע בירושלים והתחילה לעשות סטאדנאפ רק בתל-אביב. היא פרצה במסגרת חבורת "כל מה שמצחיק בעולם", כתבה עבור גב האומה, אבל את מירב הקרדיט קיבלה על סדרתה המוערכת, "האחיות המוצלחות שלי". בפרסי האקדמיה לטלוויזיה וקולנוע סדרתה זכתה בפרס הקומדיה הטובה של השנה ושלל פרסים אחרים.

על מה דיברנו:
על פמניזם, על קומדיה נשית ועל כמה הביטוי הזה הכעיס את גלית, על מזרחייים, אשכנזים, על חיפה ותל-אביב, על הסדרה שיצרה והסדרה שתיצור בעתיד על אתי אלון, על מופעי סטאדנאפ, גב האומה וערכים שבאים על חשבון קטעים מצחיקים וההיפך.

קישורים קשורים:
<a href="http://bit.ly/2nZjwxc">לינק להזמנת הכרטיסים בהנחה למופע של אדי איזרד</a>
<a href="https://www.facebook.com/galit.hoogi">גלית חוגי בפייסבוק</a>
<a href="https://www.youtube.com/channel/UCUXGhsbfXpzCWqL1KOD-ydQ">כל מה שמצחיק בעולם</a>
<a href="http://www.imdb.com/title/tt0258038/">פוטי טאנג</a>
<a href="http://www.imdb.com/title/tt4288182/">אטלנטה</a>
<a href="http://www.imdb.com/title/tt0141842/">הסופרנוס</a>
<a href="http://www.imdb.com/title/tt0979432/">אימפריית הפשע</a>
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=r04xKMXL-RE">האחיות המוצלחות שלי</a>
<a href="http://www.imdb.com/title/tt5037914/">קראשינג</a>
<a href="http://www.imdb.com/title/tt4973548/">Flaked</a>
<a href="http://www.imdb.com/title/tt0367279/">משפחה בהפרעה</a>
<a href="http://www.imdb.com/title/tt4061080/">Love</a>

גיקונומי #109 - אילן מאור מדבר סינית

March 20, 2017
00:0000:00

אילן מאור משמש כמנכ”ל של חברת SHENG-BDO Ziv Haft, שעוסקת בהשקעות בסין וסביבתה. לפני הצטרפתו לחברה שימש כמנהל מחלקה כלכלית במשרד החוץ ועסק בפיתוח קשרי הכלכלה והמסחר עם מדינות אסיה. בתחילת שנות האלפיים אילן עמד בראש הקונסוליה הכללית של ישראל בשנגחאי ובתום אותה תקופה נכלל ברשימת מאה האנשים המשפיעים על כלכלת ישראל, שפורסמה במגזין דה מרקר. בין העסקאות הבולטות שבהן לקח חלק ניתן למצוא את מכירת תנובה לתאגיד המזון הסיני ברייט פוד.

על מה דיברנו:
על התרבות הסינית, הכלכלה הסינית, קשרי המסחר בין ישראל לסין, ההיסטוריה הסינית במאה העשרים, מערכת היחסים של סין עם המדינות הסובבות אותה, על הקשיים והפוטנציאל הגלום בשיתופי פעולה עסקיים עם הכלכלה השניה בגודלה בעולם וכמובן שגם על עסקת תנובה.

קישורים מומלצים:
אילן מאור בפייסבוק

הגנרל שלא נלחם - הספר עליו דיברנו

מלחמת העולם השניה - אנטוני ביוור

גיקונומי #108 - מירב ארלוזורוב, עיתונאית כלכלית

March 13, 2017
00:0000:00

מירב ארלוזורוב היא עיתונאית כלכלית, שמסקרת בעיקר את הכשלים במערכות הציבוריות של מדינת ישראל: מהתקצוב הלקוי של המגזר הערבי, המערכת הפיננסית במשק הישראלי, יחסי עבודה ושאר סוגיות כלכליות בוערות. היא נכדתו של חיים ארלוזורוב, שנרצח בתל אביב על רקע נסיונותיו להגיע להסכם עם גרמניה הנאצית על הבאת יהודי גרמניה לישראל. את הקריירה שלה התחילה ב״במחנה״, ולאחר סיום השירות הצבאי התלבטה בין לימודי רפואה וכלכלה. לבסוף למדה כלכלה, כתבה ב״גלובס״, לאחר מכן ב״הארץ״ ובשנים האחרונות ב״דה מרקר״.

על מה דיברנו:
המגזר הציבורי, יחסי עבודה, חרדים וערבים, מונופולים טובים ורעים, גוגל, פייסבוק, פייק ניוז, גיא רולניק, שאול אמסטרדמסקי, נינטנדו, חיים ארלוזורוב, הסתה, נתניהו ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
Moovit Carpool
Moovit
סמסונג נקסט שאירחו אותנו
כנס חירות
משפחת סימפסונס
איב אנד ליר

רפורמת בכר
דה מרקר
מירב ארלוזורוב
שאול אמסטרדמסקי מתאגיד השידור כאן
תכניות העבודה של הממשלה לשנה הקרובה
תומא פיקטי
עמותת אינג'אז
גיא רולניק
זלדה החדש
שיגרו מיאמוטו
מידרג
סופת חול
לה לה לאנד

פרק #107 - אריק צ׳רניאק על הספר ״גיבור״

March 12, 2017
00:0000:00

אריק צ׳רניאק הוא יזם סדרתי, בוגר ״תלפיות״, טייס קרב ועכשיו גם סופר. לפני שבועיים פרסם ספר הביכורים שלו, ״גיבור״, ובא לספר לנו על תהליך הכתיבה, על הצלקות שהוא סוחב מ״מטה-קפה״, על דילמות של טייסים ומפקדים ועל החיים עצמם.

על מה דיברנו:
יזמות, סופרסוניק, מטהקפה, יוטיוב, גיבורים אמיתיים וכאלה שלא, אהוד ברק, גיבורות נשיות, טיוטה ראשונה, עורכת ספרותית, הוצאת ידיעות, קידום ספרים, עיצוב משחקים, חורבן בית שלישי ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
Moovit Carpool
Moovit
כנס החירות
הידיעה על המכירה של סופרסוניק
מטהקפה
הדף של הספר גיבור
רותם דוד - הלוחם עליו ראם דיבר
Story
Bluebook
Adaptation
סופר מאריו החדש
האזור
Tim's Vermeer
בנות
The Good Fight
Good Night Stories For Rebel Girls

גיקונומי #106 - ניל בר עושה הסטוריה גדולה, בקטנה

March 9, 2017
00:0000:00

ניל בר הוא המקים והמנהל של עמוד הפייסבוק המאד-מצליח ״הסטוריה גדולה, בקטנה״, שאחריו עוקבים למעלה מ-60 אלף ישראלים. בחיים עצמם הוא עושה תואר שני בהסטוריה, ומתמחה בתקופה הרומית. ניל גדל בשדה ורבורג והוא עומד להתחתן בעוד שלושה חודשים.

בתחילת הפרק אירחנו את כתב ערוץ 10 יינון מילס, שצילם אותנו לכתבה ש(אולי)תשודר במוצאי שבת הבא, 18.3.2017

על מה דיברנו:
לייקים, רומא, יוון, ספרטה, מלחמת העולם השניה, שואה, נורמנדי, וודקה, ערוץ 10, וויקיפדיה, ברי סחרוף, ישו, דוד המלך, אחאב, אימוץ כלבים ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
היסטוריה גדולה בקטנה
300
נשואים פלוס
משפחה מודרנית
דן קרלין
יובל נוח הררי
הרודוטוס - היסטוריה
Universal Yums
פאשות, פלחים ופיראטים - הספר עליו ראם המליץ

גיקונומי #105 - חן בלבוס מאורפנד לנד

March 6, 2017
00:0000:00

חן בלבוס הוא הגיטריסט של להקת ״אורפנד לנד״, שהיא להקת המטאל המצליחה ביותר שאי פעם צמחה בישראל. חן גדל בחולון, מנגן בגיטרה מגיל 12, אחרי שאחיו (שניגן באורפנד לנד לפניו) הראה לו סרטונים של מוזיקת רוק כבד. עד אותו רגע חן האזין בעיקר לאיל גולן. מאותו רגע חייו השתנו. הוא למד גיטרה והשקיע את כל זמנו הפנוי (כולל שעות הלימודים) והפך לנגן הגיטרה והמלחין העיקרי של הלהקה.

חן גר בחולון, מלמד גיטרה לפרנסתו, ומופיע עם אורפנד לנד ברחבי העולם.

על מה דיברנו:
מוזיקה מזרחית, מטאליקה, אוסף גיטרות, מטאליסטים בהודו, מטאליסטים בסין, גרין דיי, הלחנת מוזיקה, אלבומי מופת, קיס, אליס קופר, קולות בראש, סליפנוט ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
המיטאפ של סיגמה לאבס שבו ראם ידבר
אורפאנד לאנד
ג'יי לנו והמכוניות שלו

סליפנוט
Death Metal Vegan Cooking
מינימאל קומפקט
עיר של קיץ - רוק ואלקטרוני
ארקטיק מאנקיז
Greenday - Boulevard Of Broken Dreams
Dig!
הסרט של דייב גרוהול
נורא אל נורא - אורפנד לאנד
שמיסן
November Rain - Guns and Roses
Pull Me Under - Dream Theater
Logan
A/B
Girls - Father, Son, Holy Ghost
Sully
La La Land

גיקונומי #104 - העולם המופלא של נרי ליבנה

February 27, 2017
00:0000:00

נרי ליבנה היא עיתונאית, סופרת, שדרנית רדיו וכותבת טורים. את הקריירה העיתונאית שלה החלה במקומון ״כל העיר״ בירושלים, ולאחר מכן כתבה ב״כותרת ראשית״, ״חדשות״ ו״הארץ״ (שם היא עדיין כותבת). היא גם השתתפה בתכנית ״הנרגנות״ ולאחרונה כיכבה בסידרה ״לצבי יש בעיה״ בתפקיד הפסיכולוגית של צביקה הדר.

על מה דיברנו:
חיפה, ירושלים, חסידות בעלז, מפעל חזיות טריומף, אדם ברוך, כל העיר, ידיעות אחרונות, כתיבת טורים, עיתונות ישראלית, פייק ניוז, טל שניידר, ביבי נתניהו, עידו רוזנבלום, צביקה הדר ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
אדם ברוך
מועדון קרב
ריק ומורטי
The Jinx
עין החתול
מעשה השפחה

גיקונומי #103 - אלכס סלבנקו מלך הלטאות

February 23, 2017
00:0000:00

אלכס סלוונקו הוא דוקטורנט במחלקה לזואולוגיה באוניברסיטת תל אביב, שם הוא חוקר תפוצה ואבולוציה של לטאות. בנוסף, הוא ראש צוות במדע גדול, בקטנה ובצוות הניהול של קבוצת צילום פרוקי רגליים, חרקים, זוחלים ודו-חיים. יש לו חיבה גדולה לטבע על כל סוגיו, והוא אוהב לרדוף אחרי לטאות לעבודתו ולהנאתו.

הפרק הופק במסגרת שיתוף הפעולה הנהדר שלנו עם עמוד הפייסבוק של מדע גדול בקטנה. אם עוד לא עשיתם להם לייק, אתם מפסידים בענק.

הפרק מוגש בחסות חברת Sentinel One, אשר מפתחת פתרונות הגנה מפני RansomWare , ומציעה לכם אייפון 7 בתמורה לקורות חיים של מפתחים ואנשי תמיכה. בדקו את עמוד המשרות שלהם עכשיו.

המשרות הפתוחות בסנטינל וואן

על מה דיברנו:
אבולוציה, לטאות סיביריות, זואולוגיה, גנטיקה, פפואה ניו גיניאה, שימפנזות, אל ניניו, בריאתנות, עקרון ההכבדה, ציפורי גן עדן ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
כתבה על א.ו ווילסון והנמלים
Planet Earth
קיפודון נמלים
חיות הפלא צילום פרוקי רגליים, חרקים, זוחלים ודו חיים
מוצא המינים
Wonderful Life
Your Inner Fish
Black Sails
Halo Wars 2

גיקונומי #102 - קוואמי עושה מוזיקה על הקצה

February 20, 2017
00:0000:00

קוואמי דה לה פוקס, הלא הוא איל פרידמן (אבל אף אחד לא קורא לו ככה) הוא עורך מוזיקלי, שדרן, ראפר, מפיק ומוזיקאי. הוא החל את הקריירה שלו כעורך בגלי צה״ל וגילה שהוא יודע לעשות מוזיקה כשהקליט יחד עם טל ברמן פרומו לתכנית שהקליטו לרגל הביקור של להקת הביסטי בויז בארץ. הפרומו הצליח גם כשיר בפני עצמו, והביסטי בויז אף כללו אותו באחד הדיסקים שלהם.

בשנת 1998 הקים יחד עם הראפר נימי נים (נמרוד רשף) וקוטג׳ את ההרכב בויאקה, ויחד הוציאו אלבום. בשנים שלאחר מכן הוציא שלושה אלבומי סולו נוספים, שניים מהם עם ההרכב ״קוואמי והחלבות״. מאז שנת 2012 קוואמי מנהל את תחנת הרדיו ״הקצה״, בה הוא גם מגיש שתי תכניות שבועיות.

הפרק מוגש בחסות חברת Sentinel One, אשר מפתחת פתרונות הגנה מפני RansomWare , ומציעה לכם אייפון 7 בתמורה לקורות חיים של מפתחים ואנשי תמיכה. בדקו את עמוד המשרות שלהם עכשיו.

הפרק ברדיולאב על תוכנות כופר

המשרות הפתוחות בסנטינל וואן

על מה דיברנו:
מוזיקה שחורה, ביסטי בויז, Flow, Walking Dead, שבק״ס, הדג נחש, טראמפ, גלגל״צ, יואב קוטנר, מה יש, טל ברמן, ביטחון עצמי, אגו, המלצות לסדרות אימה, מימון המונים ועוד המון דברים.

[soundcloud url="https://api.soundcloud.com/tracks/308731261" params="color=ff5500&auto_play=false&hide_related=false&show_comments=true&show_user=true&show_reposts=false" width="100%" height="166" iframe="true" /]

קישורים מומלצים:
Ghost Dog
Lego Movie
רדיו קצה
עסק שחור
Check Your Head
קנדריק לאמאר
פאבליק אנמי
הדג נחש
הדוקו על רולינג סטונס
שב"ק ס
Sun Kill Moon
Legion
The OA
מראה שחורה
Ash vs Evil Dead
רמי פוטריס
איימי שומר
Santa Clarita Diet
הפרק ברדיולאב

גיקונומי #101 - עופר בן דור רץ עם נשמה

February 12, 2017
00:0000:00

עופר בן דור הוא איש עסקים, איש משפחה, רץ למרחקים ארוכים, מנטור לחיים בריאים ומאוזנים ובעיקר - אדם עם לב גדול. עופר מסייע כבר יותר מעשר שנים לאנשים עם פחות מזל בחיים להגיע להישגים ספורטיביים בלתי נתפסים. הוא רץ עם אדם עיוור מרתון באולימפאידה, טיפס על הרים גבוהים עם אנשים שסובלים משיתוק מוחין וביום חמישי הקרוב יוצא בפעם הראשונה ולא האחרונה לאנטארקטיקה.

להנחיית הפרק הצטרף אלעד בן דוד שכבר הנחה לצד ראם בעבר את הפרק עם חנין מג’דלה. הוא איש פרסום מוכשר ורץ בעצמו.

על מה דיברנו:
ריצה, עזרה לאנשים במצוקה, התמודדות עם קשיים, דרכים לשפר את איכות החיים, ניהול עסקים, טיפוס על הרים וריצה למרחקים ארוכים בזמן שקשורים ביד לאנשים אחרים, כאלה שהיה להם הרבה פחות מזל מלרובנו.

קישורים מומלצים:
המשרות שסנטינל וואן מחפשים לאייש
אחת מעשרות הכתבות שסיפרו על הגיוס המרשים האחרון של החברה
סרטון שמסביר מעט על המוצר של החברה
סרט שנעשה על עופר בן דור
דף הפייסבוק של עופר
ארז ויגודמן עליו דיברנו בהקשר של חברת טבע
החברה אותה עופר ממנכ"ל כיום

גיקונומי #100 - בשידור חי עם ראם ודורון

February 5, 2017
00:0000:00

פרק 100 הוא סיבה לעשות משהו קצת שונה, אז החלטנו לפתוח מצלמות ומיקרופונים ולהקליט פרק שלם, רק ראם ודורון (וכמה אורחים מזדמנים) כדי לענות על שאלות מהקהל ולספר על עצמנו ועל גיקונומי. זה גם הרגע המתאים להודות לעשרות אלפי המאזינים שלנו שצומחים מפרק לפרק וגורמים לנו להרגיש שכל זה שווה את ההשקעה.

תודות:
תודה גדולה לרותם לוים על השירות המופלא להפקת משדרים חיים בפייסבוק. חפשו אותה ב-Live Vid בפייסבוק.

תודה ענקית לפודקאסטים האחרים של גיקונומי:
בכל יום נתון - פודקאסט ספורט עולמי עם אוריאל דסקל וראם שרמן. אם אתם פריקים של ספורט ולא מאזינים לזה אתם לא פריקים של ספורט.

ציון 3 - פודקאסט ליגת העל עם יונתן נמרודי וראם שרמן. אם אתם לא מאזינים לזה אתם מפסידים את התוכן הכי איכותי על כדורגל ישראלי שתוכלו למצוא.

הראשונות לזהות - הפודקאסט הפוליטי של טל שניידר ונילי אושרוב. שעה שבועית נפלאה ובה ראיונות עם אנשים מרחבי המערכת הפוליטית וכמובן המקאמה השבועית של נילי.

גיקונומי #99 - קרן לנדסמן דואגת לבריאות הציבור, עם זוהר זקס

January 30, 2017
00:0000:00

*** הצטרפו אלינו לשידור החי של פרק #100 ביום חמישי הקרוב (2 בפברואר 2017) ***

ד״ר קרן לנדסמן היא מומחית לאפידמיולוגיה ובריאות הציבור, היא המנהלת המקצועית של עמותת ״מדעת״ שעוסקת בהפצת ידע (והדברת בורות) בכל הקשור לחיסונים, היא בלוגרית חובבת ספרות מד״ב וסדרות מד״ב ובאופן כללי היא גיקית של כבוד בכל קנה מידה שתבחרו.

להנחיית הפרק הצטרף זוהר זקס, חבר יקר, ארכיטקט תוכנה בכיר ב-Amdocs ואחד מחברי ההרכב ״שירלי והפחיות״.

על מה דיברנו:
אבולה, מחלות, אקסלים, חיסונים, חזרת, חצבת, אבעבועות, דבר, סרטים גרועים, סרטים טובים, מריון קוטיאר, ילדים חולים, חברות תרופות, דוקטור הו ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
הבלוג של ד״ר קרן לנדסמן
עמותת ״מדעת״
שמים שבורים - הספר של קרן לנדסמן
 החללית - ערוץ היוטיוב של ״מסה קריטית״
הסרט ״התפרצות״
על מגיפת האבולה באפריקה 2013-2015
Barefoot Doctors
הסרט "Contagion"
XKCD - פרק 386
הסידרה ZOO
קבוצת הפייסבוק ״מדברים על חיסונים״
עמותת SpaceIL
סוכנות הבילוש של דירק ג׳נטלי
The Astronaut Wives Club
הספר - Pandemonium
The Three Body Problem

גיקונומי #98 - אבי בוסקילה רוצה שלום, עכשיו!

January 23, 2017
00:0000:00

אבי בוסקילה הוא מנכ״ל שלום עכשיו. לפני כן היה פרסומאי ובעלים של משרד פרסום שפנה במיוחד לקהילה הגאה. הוא נולד וגדל במושב משמר הירדן, שירת בנח״ל ובתפקידו האחרון שירת כקצין אג״ם בחטיבה. במהלך שירותו הצבאי גם יצא מהארון.

על מה דיברנו:
פוליטיקה, נתניהו, יואב קיש, אמיר אוחנה, יהודה ושומרון, עזה, הסכם קבע, גבולות ברורים, יציאה מהארון, ציונות, אהבה, אוסלו, הומוסקסואליות, לסגור את החודש, מימון של מדינות זרות, בצלאל סמוטריץ׳ ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
הטור של סייד קשוע עליו ראם דיבר
שלום ועכשיו
הדף של אבי בוסקילה
דירק ג'נטלי
אוזריה
Blindspot
סדרת הבישול עליה דורון דיבר
הראיון של טיפני אצל הווארד סטרן

גיקונומי #97 - נועד להט לוחם מקצועי

January 19, 2017
00:0000:00

נועד להט, המכונה ״ניאו״, הוא לוחם MMA בינלאומי. להט מתמחה בג׳ודו וג׳יוג׳יטסו ברזילאי, והוא הישראלי השני (לצד מוטי הורנשטיין) שהתחרה אי פעם במסגרת ה-UFC, ארגון הלחימה המשולבת הגדול בעולם, והראשון שניצח בו קרב. מאזן הקרבות שלו כלוחם MMA עומד על עשרה ניצחונות ושני הפסדים. נועד גר היום בלאס וגאס, אמור לעשות שני קרבות במהלך שנת 2017 ומתכנן להגיע לארץ לאחד מאירועי הקרבות שלו.

על מה דיברנו:
אוסלו, אלפי מנשה, פתח תקווה, ג׳ודו, קרבות ג׳יוג׳יטסו ברזילאי, אוקטגון, UFC, נזק מוחי, בידור מול לחימה, נוקאאוט, מאזן קרבות, נישואים, היום שאחרי הקריירה ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:

גיוס הכסף למען ואדים
קייל קינגסברי
הדף של נועד בשרדוג
הסרט עם וויל סמית' שעוסק בנזק מוחי
פדור אמליאננקו
ג'וש תומפסון
האתר של נועד
האקדמיה של עידו פריינטה

גיקונומי #96 - נלי תגר אלופה ביחסי אנוש

January 16, 2017
00:0000:00

נלי תגר היא שחקנית וקומיקאית. היא פרצה לתודעה הישראלית בתפקיד שעשתה בסרט ״אפס ביחסי אנוש״ ומאז חורכת את המסכים בסרטים וסדרות כמו ״נויורק״, ״האחיות המוצלחות שלי״ ובחודשיים האחרונים בסרט החדש של אבי נשר ״החטאים״ - שבו צפו כבר למעלה מ-200 אלף צופים.

הפרק בחסות אפליקציית Mixtiles, שמחפשת מפתח iOS מעולה שיצטרף לשורותיה. אם אתם מעוניינים, גשו לאתר שלהם ושילחו קורות חיים: www.mixtiles.com/jobs

על מה דיברנו:
קולנוע ישראלי, גל גדות, בר רפאלי, פמיניזם, פרסומות, בולגרים, מירי רגב, פוליטיקה, מבקר התיאטרון של הארץ, פרנסה, מכירת כרטיסים, בימאיות ומפיקים, תפקידים נשיים, טפשת הריון ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
Hip Hop Evolution
האחיות המוצלחות שלי
אפס ביחסי אנוש
אידה
לוויתן
Still Alice
קריאת כיון
אטלנטה
ארטיק מסטיק
הסדרה על או.ג'יי סימפסון עליה נלי המליצה
Mini Metro
בגרות

גיקונומי מציגים - ״הראשונות לזהות״ עם טל שניידר ונילי אושרוב

January 11, 2017
00:0000:00

אנחנו גאים להציג לכם את פרק הפיילוט של הפודקאסט החדש של טל שניידר ונילי אושרוב, ״הראשונות לזהות״. פודקאסט פוליטי ראשון בישראל, עם העיתונאית הפוליטית האהובה עלינו. בפרק הראשון טל ונילי מראיינות את שר החינוך נפתלי בנט, מספרות סיפורים אישיים על ״ישראל היום״, דנות בכובד ראש בהתנהלות של יאיר לפיד בצל פרשת נוני/ביבי ומקנחות במקאמה של נילי אושרוב על שרת החינוך והתרבות שלנו. האזנה נעימה!

גיקונומי #95 - אורי פינק נותן זבנג

January 9, 2017
00:0000:00

אורי פינק הוא יוצר הקומיקס הישראלי ״זבנג״, שהוא הקומיקס הפורה והמצליח ביותר בתולדות ישראל. הוא נולד וגדל בתל אביב, החל ליצור קומיקס בשנות היסודי שלו, והחל לפרסם סיפורי קומיקס בעיתון Good Times כשהיה בחטיבת ביניים. בשנות העשרים שלו, בזמן שהיה סטודנט בבצלאל, יצר את הקומיקס ״זבנג״, שהפך לקומיקס הותיק והמצליח בישראל. בעקבותיו יצאו ספרי זבנג, הופקה סידרת הטלויזיה זבנג, יומני זבנג ואפילו תחתוני זבנג. אורי ממשיך ליצור את זבנג במקביל לאיור קריקטורה יומית במעריב, הוראת ציור בחוגים לילדים ועוד המון פעילויות אחרות.

על מה דיברנו:
מעוז אביב, קומיקס ישראלי, דודו גבע, זו ארץ זו, קומיקס צרפתי, מוביוס, נוח, גברת זעפני, הטרדות מיניות, משחקי מחשב, רגשות אשם, פרנסה, סבלנות של ילדים, פוליטיקה, נתניהו.

קישורים מומלצים:
סמדר שיר - בחינת בגרות
חסמבה
זבנג בפייסבוק
קומיקס וירקות
Undertale
The Watchmen
Doonesbury
קלווין והובס
מוביוס - ז'אן ז'ירו
גרוויטי פולס
ולריאן
סטיבן יוניברס
וויפלאש
Hip Hop Evolutation
מקסיקנה
Son of Zorn
המעיין
Noah

גיקונומי #94 - נעה לכמן בונה את המגן של קפטן אמריקה

January 2, 2017
00:0000:00

נעה לכמן היא דוקטור להנדסת חומרים, ומתמחה בננו-טכנולוגיה. היא בוגרת פרוייקט תלפיות, בת להורים מדענים בתחום הביולוגיה, וגאונה על פי מבחני איי-קיו. את הפוסט דוקטורט שלה עשתה ב-MIT ומצאה שיטה לבנות צינוריות גראפן (שזה כמו גרפיט אבל ממש קטן). כיום היא חברת סגל בחוג להנדסת חומרים באוניברסיטת תל אביב. היא גם האשה הראשונה שהתקבלה לסגל החוג הזה.

נעה מתארחת אצלנו במסגרת שיתוף הפעולה עם עמוד הפייסבוק של מדע גדול בקטנה

על מה דיברנו:
צינוריות, קוקאין, רובוטים שנכנסים לגוף, מדוזות, מבחני איי-קיו, מה זה חומר, מיקרוסקופים אלקטרוניים, MEMS, בר רפאלי, נשים במדעים, כימיה, פרסומים אקדמאיים, אינטל, ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
Innerspace - יום במלכודת
אנטי מימן
המחלקה של נועה באונ' תל-אביב
מדע גדול בקטנה
Goldy Blox
הפוסט עם האלומיניום במדע גדול בקטנה
כנופיות ניו-יורק
פאודה
הקאנון המדעי

גיקונומי #93 - סיכום שנת 2016 בתעשיית המשחקים

December 29, 2016
00:0000:00

פרק מיוחד לסיכום שנת 2016 בתעשיית המשחקים, בכיכובם של ניר מירצקי (יו״ר עמותת GameIS) , גיא אולמר (מחברת Plarium) , שחר לוי ו (מאתר IGN ישראל) ואור מנטש (מאקס בוקס ישראל). יחד איתם ניתחנו את המגמות בתעשיה ב-2016, דיברנו על המשחקים הטובים והפחות טובים, על מצב השוק הישראלי ולאן כל זה הולך ב-2017. האזנה נעימה.

על מה דיברנו:
אקס בוקס, פלייסטיישן, נינטנדו, מאריו, פוקימון גו, אוקולוס, מציאות וירטואלית, קונסולות חדשות וישנות ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
GameIS - העמותה לקידום תעשיית המשחקים הדיגיטליים בישראל
גלובל גיים ג׳ם ישראל 2017
Monstre de Coiffure
Buck
Warriors - Rise to Glory
It's always Monday
Fort Triumph
Pizza Donattelo - פיצה דונטלו אבן גבירול
אתר המשחקים של חברת פלאריום
הקרנה לגולשים של הסרט Assasin's Creed עם אתר IGN ישראל

פרק #92 - סיכום שנת 2016 בקולנוע עם יאיר רוה ותומר קמרלינג

December 28, 2016
00:0000:00

שנת 2016 עומדת להסתיים, והזמנו שוב את יאיר רוה (שכבר התארח אצלנו) ותומר קמרלינג (שכבר התארח אצלנו) לסכם את שנת 2016 בקולנוע. היה כזה כיף שחבל על כל שניה שאתם לא מאזינים.

על מה דיברנו:
מלחמת הכוכבים, סרטי מארוול, קארי פישר, סופרמן ובאטמן, דונלד טראמפ, קרנות הקולנוע הישראליות, פיטר ברג, הילרי קלינטון, בן אפלק, מנחם גולן, זק גליפיאנקיס, זק סניידר, גל גדות, ששון גבאי, המפגש, ביקורת סרטים, בלייד ראנר, הנוסע השמיני, פרומתאוס ועוד המון המון (ממש המון) דברים.

קישורים מומלצים:
סינמסקופ - בלוג הסרטים של יאיר רוה
יושב בחושך - ביקורות הסרטים של תומר קמרלינג
100 הסרטים הטובים של שנת 2016 באתר Rotten Tomatoes

פרק #91 - לאה לב סטנדאפיסטית ישראלית

December 26, 2016
00:0000:00

לאה לב היא סטנדאפיסטית שפרצה בשנה האחרונה בפייסבוק, ברדיו, במופעי ״נשי ותיהני״ ובכל מקום בעצם. בחודש ינואר היא הולכת בפעם הראשונה לעלות על במה למופע יחיד, וכל יום היא משדרת ברדיו המקומי 103FM עם שי גולדשטיין ואורי גוטליב את תכנית הבוקר.

על מה דיברנו:
נשים, הומור, גילוי עריות, דייטים, בחורים, סטנד-אפיסטיות, אורי גוטליב, רוסים, חולון, גירושים, SNL, שרה סילברמן, פוקימון, הישראליות ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
העמוד של לאה בפייסבוק
לאה לב על גיימינג
רועי צברי
עמית חשאי
רועי לוי
Storm
אלייזה שלזינגר
שרה סילברמן
ג'ואן ריברס
רוזאן בר
אריק אנדרה
דניאל חן
שיקגו - המחזמר
Book of Mormon
שבע כלות שבעה אחים
איל גולן
SNL
טשרניחובסקי 6
דאבל סטדנרנט
מיסטר פיקלס
NAO
אנדרסון פק

פרק #90 - ליאור רז עושה פאודה

December 19, 2016
00:0000:00

ליאור רז הוא שחקן, תסריטאי ויוצר ישראלי. לאחר שסיים שירות ביחידה מובחרת, בילה בארה״ב שנה שבמהלכה עבד כמאבטח אצל ארנולד שוורצנגר ואצל נסטסיה קינסקי. לאחר שחזר לארץ למד ב״ניסן נתיב״ ושיחק בתיאטרון גשר. לאחר מכן החל להפיק פרסומות והוא בעלים של חברת הפקת פרסום. לפני כארבע שנים, בעקבות מפגש עם העיתונאי אבי יששכרוף, החלו לעבוד על הסידרה ״פאודה״ אותה יצרו יחד. הסידרה הפכה להצלחה גדולה ומופצת היום בכל העולם באמצעות Netflix.

על מה דיברנו:
משחק, שירות צבאי, פלסטינאים, שוורצנגר, הוליווד, שומרי ראש, ניסן נתיב, מטומטמת, שוברים שתיקה, נעם ברדין, סיליקון ואלי, איציק הליצן ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
גלובל גיים ג'אם
שפיגלר הכריש
פאודה
נועם ברדין
הספר על סוכנות הכשרונות האמריקאית שדיברנו עליו
קוקורוזה
מטומטמת
אורי ואלה
נרקוס
Rouge One
The Night Of
קפטן פנטסטיק
אטלנטה
שוגון
לא פה לא שם

פרק #89 - אלדד יניב עדיין אופטימי

December 13, 2016
00:0000:00

אלדד יניב הוא עורך דין לשעבר, פוליטיקאי, איש ציבור ומרצה. הוא אחד האורחים האהובים עלינו וכבר התארח בפרק אחד, לפני שנה וחצי, שבו סיפר לנו על התהליך שעבר מאז שהיה המקף בין ההון לשלטון ועד שחזר בתשובה וחשף שורה של שחיתויות פוליטיות. בימים אלה הוא מגיש בג״צ יחד עם חבר הכנסת אראל מרגלית שבו הוא דורש מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח בחקירה נגד ראש הממשלה בפרשת הצוללות.

על מה דיברנו:
נתניהו, פואד, ברק, אראל מרגלית, בוז׳י הרצוג, כסף, שחיתות, קודש הקודשים, אמנון ליפקין שחק, משפחה, ילדים, סדרות, רשתות חברתיות, קלוגהפט, מפלגת העבודה, יפן ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
גיקונומי עם אלדד יניב
ווסטוורלד
War Dogs
ז'וקוב - זכרונות
Night Of
The Man In The High Castle
עקרון ההחלפה
Final Fantasy XV

פרק #88 עם חן ליברמן - ירון טן-ברינק מבקר מקצועי

December 5, 2016
00:0000:00

ירון טן-ברינק הוא עיתונאי, עורך, מפיק, מבקר טלויזיה, יזם ואושיית פייסבוק פוליטית. הוא גדל בירושלים ובגיל 17 החל את הקריירה שלו במקומון ״כל העיר״ בירושלים. בשנים שבאו לאחר מכן ערך מדורים שונים וכתב עשרות כתבות ומדורים במקומון. לאחר מכן עבר למקומון המתחרה של קבוצת ידיעות בירושלים, וממנו עבר לעיתון תל אביב.

בשנים שלאחר מכן ירון בילה תקופה ארוכה בהולנד, שם למד טלויזיה, אנימציה והפקה, וחזר לארץ בסופו של דבר כדי להשתלב במגזין ״רייטינג״ שערך יובל נתן. בהמשך שימש כמבקר הטלויזיה של ידיעות אחרונות וכתב ביקורות שעשו לו לא מעט אויבים.

בשנים האחרונות הפיק משדרים בערוץ i24, וכעת הוא עובד על פרוייקט פוליטי חשאי, שלא הצלחנו להוציא ממנו פרטים לגביו.

בגלל שראם בחו״ל, הצטרפה להגשת הפרק חן ליברמן, עורכת התרבות של חדשות ערוץ 10. חן התארחה אצלנו באחד הפרקים הראשונים שהקלטנו. תודה עצומה על כך שהסכימה לבוא ולהקליט איתנו את הפרק הנוכחי.

על מה דיברנו:
מקומונים, ירושלים, תל אביב, עיתונות, אתיקה, הטרדות מיניות, גברים וצופרים, רביב דרוקר, אלנבי 58, אקסטזי, סמים קלים, סקר TGI, פיפל מיטר, נתניהו, ימין ושמאל, תפקיד התקשורת, מותו של הפרינט, הולנד, טראמפ, הזוגיות החדשה של חן, ערוץ 10, ערוץ 2, נוני מוזס ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
עמוד הפייסבוק של ירון טן-ברינק
עמוד הפייסבוק של חן ליברמן
דירק ג׳נטלי
רדיו ״הקצה״
לוק קייג׳
דרדוויל
Stranger Things
No Man's Sky

גיקונומי #87 - איל לביא עושה פירות ים

November 28, 2016
00:0000:00

איל לביא הוא שף ישראלי שמתמחה בדגים ופירות ים. אחרי שנים שבהן עבד במסעדות ברחבי תל אביב הוא פתח שורה של מסעדות מצליחות, ביניהן ״בר פירות ים״, ״פסטיס״ ובשנים האחרונות היה השף והיוצר של מסעדת ״רוקח 73״. בשנה החולפת, אחרי ש״רוקח״ נסגרה, איל יועץ ועוזר לעסקים קולינריים להשתפר. הוא גר בתל אביב, נשוי ואב לשלושה ילדים.

הפרק מוגש בחסות חברת Playbuzz, שחוץ מלארח אותנו במשרדים שלהם כל שבוע מחפשים עכשיו מעצבי UI/UX שיצטרפו אליהם ויבנו את הדור הבא של מוצרים מדליקים שהם מפתחים.

על מה דיברנו:
דגים, שרימפס, מסעדות, מבקרים, שפים-סלבס, כבד אווז, טונה אדומה, אוכל סיני, פסטות, קינוחים, תכניות בישול, תכניות ריאליטי, פליטי ריאליטי, איל שני, חיים כהן, ניר צוק, שגיא כהן ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
המשרה בפלייבאז
לארוס
צחי בוקששתר
חמיס
טאיזו
שצ'ופק
רק היום
אסף גרניט בטלוויזיה
פורט סעיד
גוצ'ה
רטטוי
פסקדו
גריג
יקב סוסון ים
Civil War
Watchmen

גיקונומי #86 - סטס טישקביץ׳ מהמר בגדול

November 21, 2016
00:0000:00

סטס טישקביץ׳ הוא ראש האקדמיה הישראלית לפוקר. הוא החל לשחק פוקר בגיל 18, בגיל 20 ניסה להיות שחקן שש-בש מקצועי, ובגיל 22 התחיל לשחק פוקר בצורה מקצועית והתקדם ברמת המשחק שלו עד ששיחק בשולחנות של 1000 דולר, ואז קרה משהו שכדאי לשמוע את הפרק בשבילו.

היום סטס בונה עסקים ומלמד אנשים איך לשחק פוקר, מנהל את הפעילות של אתר Poker Fighter והוא מתכנן לעבור לכפר ולעבוד בעץ. סטס נשוי ויש לו ילד.

הפרק בחסות אתר גיקלואיד, מגזין אינטרנטי עם כל מה שמעניין גיקים. בקרו בו עכשיו! Geekloid.co.il

על מה דיברנו:
חוקי הפוקר, החוק הישראלי, אתר Poker Stars, ברזיל, הסתברויות, כסף, פסיכולוגיה, השקעות, החלטות טפשיות, קעקועים, שש-בש, סיכונים, לקום מבואס בבוקר ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
האתר של פיל גלפונד
הדג נחש - קוסאמאק
Poker Fighter
How To Play Werewolf
האקדמיה הישראלית לפוקר
Tropa de Elite
ההרצאות של יובל נוח הררי
Westworld
ממנטו
ארץ חדשה - ספר
אליזבת' הייך
קוסמוס
קפטן אמריקה - מלחמת האזרחים
יוקרה
השומרים
בטמן נגד סופרמן
300
Inside Out
מאה עשרים ושתיים
סטס אמן פתוי

גיקונומי #85 - היקום הגדול של יניב קטן-טננבאום

November 15, 2016
00:0000:00

יניב קטן-טננבאום הוא דוקטור לפיזיקה, חוקר ויזם. הוא נולד בקריות, לא למד פיזיקה בצורה מסודרת מימיו, ואז החליט בספונטניות ללמוד לתואר ראשון בפיזיקה בטכניון. התואר הראשון הפך לשני והשני לדוקטורט. את הדוקטורט שלו עשה בתחום ״מצבים של חומרים מוצקים״. יניב נשוי פלוס שלוש וגר בחיפה.

יניב מתארח אצלנו במסגרת שיתוף הפעולה עם עמוד הפייסבוק ״מדע גדול בקטנה״

הפרק בחסות חברת Host Advice, שתעזור לכם לבדוק אם חברת איחסון האתרים שלכם טובה מספיק, ולהחליף לחברה טובה יותר. נסו אותם בכתובת http://he.hostadvice.com

על מה דיברנו:
חורים שחורים, Interstellar, גלי קרינה, תורת המיתרים, פרוטונים, ניוטרונים, אלקטרונים, מאיץ החלקיקים ב-Cern, ג׳ל היגס, החלקיק האלוהי, אלוהים, יהדות, מדע, פרסי נובל ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
דלתות מסתובבות
שולמית טרם
יעל שדמי
Finnegans Wake
שפת תינוקות
החור השחור
בין כוכבים
פלטלנדיה

גיקונומי #84 - ינון ברכה יעשה לכם אקזיט

November 7, 2016
00:0000:00

ינון ברכה הוא מהנדס אלקטרוניקה ומנכ״ל שהוביל כבר שתי חברות לאקזיט של מאות מליוני דולרים. הוא למד אלקטרוניקה ברשת עמל, למד הנדסה באוניברסיטת תל אביב, היה עתודאי ביחידה טכנולוגית מובחרת והמשיך בצבא עוד מספר שנים. יחד עם שותפו שרגא כץ הקים את חברת סרגון, אותה הובילו תוך ארבע שנים להנפקה בשווי של 700 מליון דולר. בשנת 2006 הצטרף כמנכ״ל לחברת פריים סנס, שפיתחה את הטכנולוגיה של מכשיר הקינקט, והוביל אותה לאקזיט שמוערך ב-360 מליון דולר.

הפרק מוגש בחסות בזק בינלאומי, שמזמינה צוותים טכנולוגיים להשתתף באירוע ״Hack it out" שיתקיים ב-23 לנובמבר במתחם הבורסה לניירות ערך. כולכם מוזמנים!

על מה דיברנו:
יזמות, סטארטאפים, פאונדרים, ממשקי משתמש, מציאות רבודה, הנדסת אלקטרוניקה, הנפקות, רואוד שואו, חוויית משתמש, גוגל, אפל, מייקרוסופט, אגו, היום שאחרי ההנפקה ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
המעבדה החדשה של בזק בינלאומי
האירוע של בזק בינלאומי
הסרט על הוירוס סטוקסנט
יזמות על הבר
Red Ring Of Death
מראה שחורה
הספר על אילון מאסק
הספר עליו ראם דיבר
Just Dance

 

גיקונומי #83 - טל שניידר עושה בחירות באמריקה

November 3, 2016
00:0000:00
טל שניידר היא בלוגרית עצמאית ועיתונאית שמסקרת בעיקר את המערכת הפוליטית בארץ. בנוסף, יש לה נסיון של שנים בסיקור המערכת הפוליטית בארה״ב. היום היא טסה לארה״ב כדי לסקר את השבוע האחרון במערכת הבחירות המוזרה והמטורפת ביותר שראינו אי פעם בארצות הברית, בין הילארי קלינטון ודונלד טראמפ.

על מה דיברנו:
בחירות, חוקה, תיקונים לחוקה, הצבעת נשים, הטרדת נשים, שנאת זרים, חומה עם מקסיקו, המפלגה הרפובליקנית, התייבשות, העברת שלטון, מפלגת העבודה, הסטוריה, ערב הבחירות, ביל קלינטון, תאגיד השידור, יוסי יונה, נפתלי בנט ועוד המון דברים.

גיקונומי #82 - דינה אייזן בדרך אל האושר

October 31, 2016
00:0000:00

ד״ר דינה אייזן היא רופאת משפחה. בעקבות משבר גיל ה-40 שלה הגיעה למסקנה שרפואת משפחה לא עוזרת לה באמת לרפא אנשים. היא פרשה ממקצוע הרפואה והחלה לעסוק באושר. היום היא מרצה ומחנכת אנשים איך להיות מאושרים יותר, כי אושר זה בריאות.

על מה דיברנו:
רפואה, תרופות, מחלות, סימפטומים, בריאות, חשיבה חיובית, הפרעות אכילה, השמנת יתר, לימודי ימימה, סרטונין, דופמין, מועדון קרב, גנטיקה, במבה ועוד המון דברים.

גיקונומי #81 - תומר קמרלינג יושב בחושך

October 24, 2016
00:0000:00
תומר קמרלינג הוא עיתונאי, עורך, במאי, מבקר קולנוע ואיש תוכן דיגיטלי. עד לפני שישה חודשים הוא כתב וערך במשך 15 שנים בבלייזר, ובשנים האחרונות הקים את האתר החדש של המגזין. לפני חצי שנה חצה את הקווים והפך להיות סגן עורך ״מאקו״.

על מה דיברנו:
בלייזר, יאיר לפיד, עפר שלח, תוכן דיגיטלי, נתניהו, השמאל, שתי מדינות, ניהול הסכסוך, סטיבן ספילברג, כריסטופר נולן, פרנק דרבונט, רוברט זמקיס, מדע בדיוני ועוד המון דברים.

גיקונומי #80 - נטלי שמש מבינה בתזונה

October 18, 2016
00:0000:00

נטלי שמש היא תזונאית קלינית, טבעונית כבר תשע שנים (אבל לא חופרת על זה) וג׳ינג׳ית טבעית, מה שנותן לה שלוש מאות נקודות זכות אצלנו עוד לפני שפתחה את הפה. היא נולדה וגדלה בחולון, ובגיל ההתבגרות רצתה להיות פתולוגית, כלומר לנתח גופות. מפה לשם היא למדה תזונאות קלינית, ועשתה גם תואר שני, ועכשיו היא באה להרגיע אותנו ולהגיד שכל הבמבה שדורון דוחף זה לא באמת רעל. אבל גם לא בריא מדי.
נטלי התארחה אצלנו במסגרת שיתוף הפעולה המעולה שלנו עם העמוד ״מדע גדול, בקטנה״. אם עוד לא עשיתם להם לייק אתם דפוקים או משהו.

על מה דיברנו:
ירקות, פירות, סיבים, פליאו, תזונה קטוגנית, ממתקים, שומן מן הצומח, שומן מן החי, טבעונות, פסיכולוגיה,במבה, מילקה, חמאה, שמן זית, לחם לבן, ילדים, רעל ועוד המון דברים.

גיקונומי #79 - הילה אלפרט מאכילה אהבה

October 13, 2016
00:0000:00

הילה אלפרט היא עיתונאית, סופרת וחובבת אוכל. היא נולדה בקיבוץ מעלה החמישה, למדה אפקטים מיוחדים באיטליה, כתבה ב״חדשות״ ובעוד המון מקומות. כתבה ספרים, עשתה תכניות אוכל, אכלה סושי אצל ג׳ירו ובאופן כללי אנחנו מקנאים בה מאד.

על מה דיברנו:
איטליה, אפקטים מיוחדים, לייטקס, פרמז׳ן, עיתון ״חדשות״, הסושי של ג׳ירו, שרימפס, לובסטרים, כיבוש, הליכודניקים החדשים, חלומות, במבה מיושנת ועוד המון דברים.

קישורים מומלצים:
הילה אלפרט בפייסבוק
Lucid Dreams
המסעדה בכרתים עליה הילה דיברה
לונג סאנג
ג'ירו חולם על סושי
כולא
ג'ומעה
דגי הרייס
מגדלנה
Westworld
GTA 5
כנס הצ'אט בוטים
פולוק
פסטיבל הסרטים בחיפה
וויפלאש

גיקונומי #78 - דין לנגסם יאמ;לק לכם את האינטרנט

October 9, 2016
00:0000:00

דין לנגסם הוא קיבוצניק (מנישואים), מתמטיקאי (עומד לסיים את התואר השני) ומנהל עמודי פייסבוק, ביניהם העמוד המיתולוגי ״אמ;לק״. הוא גדל בתל אביב ובאילת, לא פגש ערסים לפני גיל 16 ואת העמוד של אמ;לק הוא מנהל יחד עם 40 חברים.

על מה דיברנו:
פייסבוק, ביבי, שמאלנים, אשכנזים, מזרחים, מכות, מתמטיקה, טבעונות, יום כיפור, אופנועים על מדרכות, אופניים חשמליים, איך נראים החיים בקיבוץ ועוד הרבה דברים.

קישורים מומלצים:
The Mentalist
חזי לפלסיאן
אני לקבל יכול פלאפל
פיוצ'רמה
דוקטור הו
מה פאו
איל נווה - לכו לשמוע אותו באוניברסיטה
Hell on Wheels
Westworld
גדלו עציצים